Publikováno: 15. 11. 2022

Action for Climate Empowerment

Příručka organizace Curating Tomorrow vysvětluje, jak mohou galerie, knihovny, archivy a muzea podporovat celospolečenské aspekty mezinárodních klimatických dohod.

Action for Climate Empowerment

Curating Tomorrow, britská organizace zabývající se poradenstvím v oblasti udržitelnosti a životního prostředí pro muzea, knihovny a archivy, zveřejnila metodickou příručku Action for Climate Empowerment: A guide for galleries, libraries, archives and museums. Příručka od Henryho McGhieho vysvětluje, jak mohou tyto paměťové instituce podporovat boj se změnou klimatu všude a pro každého.

Průvodce zkoumá, jak mohou galerie, knihovny, archivy a muzea podporovat celospolečenské aspekty Rámcové úmluva OSN o změně klimatu, Pařížské dohody a nového Glasgowského paktu o klimatu, přijatého na konferenci COP26 v listopadu 2021.

Action for Climate Empowerment: A guide for galleries, libraries, archives and museums (pdf, anglický jazyk, 68 stran)

Více informací o publikaci zde.

Zdroj: ne-mo.org