Publikováno: 23. 6. 2016

MuseumNext 2016 (14.-15.11. 2016)

MuseumNext je celosvětová série konferencí o budoucnosti muzeí, které se konají ve světových hlavních městech kultury od roku 2009.

Konference MuseumNext letos nabídne tyto témata:

• Transformace lidí - Jak mohou mít muzea pozitivní sociální dopad na společenství, jemuž slouží, mění životy, zlepšuje život ve městech.
  • Transformace postupů - Jak se má vyvíjet praxe, aby lépe vyhovovala potřebám rychle měnícího se světa.
  • Transformace místa - Jak mají muzea transformovat svůj prostor, aby vyhovovaly potřebám publika a jak pracovat s diváky a externími odborníky k dosažení tohoto cíle.

Své dvacetiminutové prezentace zaměřené spíšena praxi než teorii, mohou zájemci zasílat do 30. června 2016 na e-mailovou adresu: proposals@museumnext.com. Následné vyhodnocení proběhne do 31. července 2016.

Návrhy musí obsahovat:
  • Jméno, popřípadě jména a kontaktní údaje představující organizace
  • Shrnutí prezentace (ne více než 500 slov)
  • Relevantní odkazy
  • Co můžete nabídnout účastníkům konference

Všechny MuseumNext prezentace a návrhy by měly být provedeny v anglickém jazyce. Řečníci si sami hradí cestovní výdaje a nemají žádný nárok na finanční odměnu za účast na této akci.

Online registrace na konferenci

Více informací o programu konference naleznete zde.

(zdroj: http://www.museumnext.com)