Publikováno: 1. 8. 2022

Ministerstvu kultury se navýší rozpočet o 1,2 miliardy korun

Návrh novely státního rozpočtu na letošní rok, který v září projedná sněmovna, navýší rozpočet ministerstva kultury o přibližně 1,2 miliardy korun na 16,42 miliardy.

@mkcr.cz

Nový návrh by měl navýšit objem peněz Státnímu fondu kinematografie (o 600 milionů), Národnímu památkovému ústavu (o 314 milionů) a dalším státním příspěvkovým organizacím (280 milionů). Další navýšení rozpočtu o 15 milionů je určeno dotacím pro Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech a jiným žadatelům.

Ministerstvo kultury nyní hospodaří s 15,24 miliardami korun. Vláda premiéra Petra Fialy z ODS v programovém prohlášení slíbila, že se chce blížit k tomu, aby na kulturu šlo jedno procento ze státního rozpočtu. V rozpočtu na letošek by v takovém případě výdaje musely činit 18,9 miliardy korun. Pokud by stát chtěl poslat jedno procento na kulturu bez výdajů na církve, částka by byla ještě výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK