Publikováno: 21. 6. 2016

Mezinárodní konference Active ageing jako výzva pro kulturu v ČR (29.–30.9. 2016)

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu pořádá mezinárodní konferenci: Active ageing jako výzva pro kulturu v ČR (Role kultury a umění v procesu aktivního stárnutí). Konference představí celé spektrum projektů, iniciativ a přístupů a to jak z České republiky, tak inspirace ze zahraničí.

Cílem konference je seznámit posluchače s problematikou aktivního stárnutí v oblasti kultury z několika zorných úhlů a zdůraznit roli kultury a umění jako významného faktoru v procesu aktivního stárnutí. V rámci tématu konference budou představeny příklady praxe z oblasti veřejných kulturních služeb. Cílem konference je rovněž přinést aktuální metodické inspirace a umožnit výměnu odborných poznatků z oblasti kultury a umění.

Konference určena nejen pro pracovníky kulturních zařízení (muzea, galerie, knihovny atd.) a zástupce veřejné správy, ale také pro členy spolků působící v oblasti kultury.

Konferenční poplatek pro účastníky činí 600,- Kč. Zahrnuje registraci jednoho účastníka, organizační náklady a občerstvení během trvání konference.

Více informací naleznete zde.

(Zdroj: http://www.nipos-mk.cz/?p=28518)