Publikováno: 5. 4. 2024

Soutěž Máte doma muzejní kousek? Věnujte ho NTM 2024

Startuje další ročník celorepublikové soutěže Národního technického muzea, která umožňuje nabídnout svůj vysloužilý spotřebič do sbírek muzea.

Soutěž Máte doma muzejní kousek? Věnujte ho NTM 2024

I v roce 2024 se bude konat úspěšná soutěž „Máte doma muzejní kousek?“, kterou pořádá Národní technické muzeum ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN.

Soutěž doprovází vyhlášení „Nej“ muzejního kousku roku 2023

Výhercem uplynulého ročníku internetové soutěže, tedy „Nej“ muzejním kouskem roku, se stal domácí elektrický žehlič americké výroby Maytag. Žehlič byl pořízen rodinou majitele textilní továrny v Polici nad Metují někdy na konci druhé poloviny 30. let 20. století. Dárkyni vítězného předmětu paní Ireně Hubkové bude zaslána partnerem projektu, recyklačním systémem ELEKTROWIN, poukázka na nákup spotřebního zboží v hodnotě 5000,- Kč. NTM poděkuje dárkyni za hodnotné rozšíření sbírek výběrem publikací z produkce muzea.

Soutěž Máte doma muzejní kousek? startuje 2. 4. 2024 a jsou stanoveny tři termíny vyhodnocení jednotlivých etap, a to 30. 6., 30. 9. a 31. 12. 2024. V každé etapě vybere kurátor NTM 5 spotřebičů s nejvýznamnějším přínosem pro sbírky NTM. Majitelé těchto spotřebičů získají od ELEKTROWINu poukázku na nákup spotřebního zboží v hodnotě 500,- Kč. Za každý spotřebič zařaditelný do sbírek NTM získá jeho majitel na základě uzavřené darovací smlouvy dvě čestné vstupenky pro dvě osoby s roční platností. Navíc do konce ledna 2024 bude kurátorem NTM vybrán nejpřínosnější spotřebič tzv. „Nej“ muzejní kousek roku, který byl v rámci proběhlé soutěže zařazen do sbírek a jeho majitel získá od ELEKTROWINu poukázku na nákup spotřebního zboží v hodnotě 5 000 Kč.

Jak soutěžit?

• spotřebič vyfoťte
  • doplňte jeho popis – odhadované stáří, stav, dochované příslušenství (pokud se dochoval například návod, účtenka, nebo jiný archivní materiál, to vše zvyšuje šanci předmětu na zařazení do našich sbírek)
  • zašlete email s připravenými informacemi na muzejni.kousek@elektrowin.cz