Publikováno: 14. 2. 2022

Slovenská národní galerie obdržela certifikát Dům vzdělávání 21. století

Projekt Home of 21st Century Education organizace dětských muzeí Hands On! udělila prestižní certifikát kvality muzejní edukace pro děti Slovenské národní galerii.

@facebook.com/SlovenskaNarodnaGaleria

Projekt probíhá od roku 1996 jako mezinárodní společenství odborného personálu muzeí a galerií se zaměřením na dětskou muzejní edukaci, a to s finanční podporou programu Kreativní Evropa a pod záštitou pod organizace Hands On! International Association of Children in Museums, která je mezinárodně uznávaná jako jediná evropská organizace věnující se dětem v muzeích na nadnárodní úrovni a s dosahem do více než 50 zemí. Projekt se zaměřuje na podporu dětí pro různé výzvy 21. století. V rámci projektu byla vytvořena společná kritéria kvality a certifikace pro muzea a galerie s jejich edukačními programy a otevřeností vůči nejmladším návštěvnicím a návštěvníkům.

K získání certifikátu musí daná instituce splnit osm základních klasifikačních kategorií: míru otevřenosti a přístupnosti, interaktivní podporu k sebevzdělávání, multisenzoričnost, autenticitu a flexibilitu, jakož i propojování nových digitálních technologií se zručností a mezigenerační zkušenost a zážitky.

Z českých institucí obdržela prestižní certifikaci Sladovna Písek a nyní jej má také Slovenská národní galerie.

Více o udělení certifikátu: sng.sk.

Více o projektu: 21stcenturychildren.eu