Publikováno: 17. 7. 2024

S kočkou do muzea

Šanghajské muzeum zvolilo netradiční doprovodný program k výstavě o starověkém Egyptě.

S kočkou do muzea

Šanghajské muzeum představilo doprovodný program k připravované výstavě Na vrcholu pyramidy: Civilizace starověkého Egypta, který potěší zejména místní milovníky domácích mazlíčků. Součástí výstavy, která bude největším čínským výstavním projektem představujícím staroegyptské artefakty, je i instalace nálezů z  chrámu kočičí bohyně Bastet v Sakkáře. Právě k této části výstavy je připraven cyklus deseti večerů, během ktorých mohou návštěvníci přijít do muzea i se svou kočkou. Pro čtyřnohé společníky je připraven koutek Kočičí chrám v místnosti věnované artefaktům ze Sakkáry, ve kterém jsou pro ně a jejich majitele připraveny různé společné aktivity, jako Cestování Egyptem s mazlíčky, Focení s obří kočičí sochou, Interaktivní kočičí tlapky a Zprávy kočičí tlapky. Účastníci akce také dostanou pamětní magnetku s vyobrazením své kočky, v prodeji jsou také upomínkové předměty s kočičím motivem ve staroegyptském stylu.

Muzeum se vyjádřilo, že přípravu programu, podle portálu China Daily prvního svého druhu na světě, konzultovalo s odborníky, provedlo rozsáhlou rešerši a přijalo veškerá možná opatření, aby zajistilo bezpečnost kulturních památek a dobrý zážitek pro návštěvníky muzea.

Celý článek zde.

Zdroj: chinadaily.com.cn