Publikováno: 15. 6. 2022

Rozhovor s programovým dramaturgem Centre Pompidou

Národní galerie otevřela první výstavu, připravenou ve spolupráci s pařížskou galerií Centre Pompidou. Český rozhlas u této příležitosti přináší rozhovor s jeho programovým dramaturgem Mathiem Potte-Bonnevillem.

Rozhovor s programovým dramaturgem Centre Pompidou

Centre Pompidou, plným názvem Centre national d'art et de culture Georges-Pompidou, je kulturní centrum a galerie moderního umění v Paříži. Ve svých sbírkách má cenné obrazy světoznámých umělců jako Picasso, Kandiskij nebo Mondrian. Centrum letos zahájilo spolupráci s českou Národní galerií. Zatím otevřely společnou výstavu v Praze MOVE: Intimita jako vzdor. Zahájení se účastnil také programový dramaturg Centr Pompidou Mathie Potte-Bonneville. Český rozhlas u této příležitosti s ním přináší rozhovor. V něm se Potte-Bonneville vyjádřuje ke stavu francouzské kultury a muzejnictví po pandemii, plánované rozsáhlé rekonstrukci budovy galerie ze 70. let (na jejíž projektu se podílel i Jan Kaplický) nebo k nabídce muzea pro návštěvníky z řad nejmenších dětí a lidí se specifickými potřebami.

Celý rozhovor najdete zde.

Zdroj: irozhlas.cz