Publikováno: 17. 7. 2024

Projekt Kulturní míle nabízí zvýhodněné vstupné do pražských muzeí

Šest muzeí a galerií v centru Prahy nabízí slevu na vstupném po návštěvě jednoho z nich.

Projekt Kulturní míle nabízí zvýhodněné vstupné do pražských muzeí

Od pondělí 15. července je možné v Praze navštívit vybrané galerie a muzea za zvýhodněnou cenu. Do projektu Kulturní míle je zapojených šest institucí v centru Prahy. Když zájemci navštíví jednu z nich, do všech ostatních získají po dobu jednoho týdne slevu na vstupném 20 %. Cílem nového projektu v oblasti kultury a cestovního ruchu je zviditelnit výtvarné umění v Praze a představit instituce vystavující umění více návštěvníkům.

Projekt v tuto chvíli propojuje tato muzea a galerie: Muzeum hl. m. Prahy – Clam-Gallasův palác, Galerii hl. m. Prahy – 2. patro v Městské knihovně, Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Galerii Rudolfinum, Kunsthalle Praha a Museum Kampa. Do slevového systému není zapojena Galerie Rudolfinum, neboť tam je vstupné zdarma.

Kulturní míle odkazuje na fakt, že na velmi malém území v centru Prahy je vysoká koncentrace kvalitních výstavních síní. Procházku podél Vltavy je tedy možné spojit i s návštěvou těchto uměleckých center a s objevováním výtvarných děl.

Více informací zde.

Zdroj: praha.eu