Publikováno: 17. 5. 2023

Pro tetování do muzea

Nizozemské muzeum Rembrandtův dům nyní nabízí návštěvníkům možnost odnést si motiv Rembrandta na vlastní kůži.

Pro tetování do muzea

Rembrandtův dům v Amsterdamu otevírá přímo ve své budově dočasné tatérské studio. Návštěvníci muzea si tak budou v období od 19. do 25. června moct odnést suvenýr v podobě permanentního motivu na své kůži inspirovaného dílem barokního malíře. O kvalitu tetování se postará skutečnost, že bude dílem tatérů z jednoho z nejproslulejších studií v nizozemském hlavním městě. Mezi nabízenými předlohami jsou Rembrandtovy skice, obrysy postav a předmětů z jeho slavných obrazů nebo malířův podpis. Muzeum má akcí zájem oslovit mladou generaci a představit ji barokní umění originální formou.

Jak uvádí majitel tetovacího studia Schiffmacher, "Na celém světě se prodává více tetování než uměleckých děl, která si můžete pověsit na zeď." Název projektu spolupráce muzea s tatéry má název the Poor Man’s Rembrandt ('chudákův Rembrandt'), čím odkazuje na skutečnost, že je mnohem dostupnější vlastnit tetování než originální obraz. Schiffmacher sám vystavoval svá díla v muzeích po celém světě, včetně například Musée du quai Branly v Paříži nebo Královské muzeum v kanadském Ontariu.

Celý článek zde.

Zdroj: blooloop.com