Publikováno: 14. 4. 2023

Podcast Museums and Chill

Podcast Mezinárodní rady muzeí ICOM se vrací v novém formátu.

Podcast Museums and Chill

Popularizační podcast Mezinárodní rady muzeí ICOM, určen muzejním profesionálům z celého světa, se vrací v nové podobě. Podcast, kterého pilotní epizoda byla zveřejněna v únoru 2022 ještě pod původním názvem ICOM Voices, bude od dubna 2023 vycházet na základních podcastových platformách jako Museums and Chill. Nový název má reflektovat závazek ICOM vytvořit přístupný a atraktivní prostor pro muzejní profesionály i nadšence. Podcast Museums and Chill bude i nadále obsahovat rozhovory s odborníky i laiky ze světa muzeí a kultury, poskytovat náhled do jejich práce a nabízet pohled do zákulisí fungování muzejního sektoru. Témata budou zaměřena zejména na aktuální otázky přístupnosti, diverzity a udržitelnosti v oblasti muzeí.

Podcast je dostupný na běžných platformách (Spotify, Google PodcastsApple Podcast). První díl vychází 14. dubna, další budou zveřejňovány jednou měsíčně.

První díl podcastu se věnuje muzejní architektuře, hostem je Kate Wagner z McMansionHell, populárního blogu, který humorným způsobem vzdělává čtenáře o architektiře, urbanismu a životním prostředí.

Více informací zde.

Zdroj: icom.museum