Publikováno: 16. 5. 2024

Nová vizuální identita Severočeského muzea v Liberci

Severočeské muzeum na základě marketingového průzkumu změnilo svou vizuální identitu; tu nyní představí a vysvětlí v nové panelové výstavě.

Nová vizuální identita Severočeského muzea v Liberci

Díky poslední modernizaci Severočeského muzea se podařilo do muzea nalákat nové návštěvníky z Liberce a okolí, kteří se sem pravidelně vrací. Marketingová analýza ale letos upozornila na to, že srozumitelnost stávajícího názvu muzea není příliš jasná pro turisty ze vzdálenějšího okolí. Nová vizuální identita má pomoci oslovit lidi z celé České republiky i z nedalekého polského a německého příhraničí, aby mohli naplno využívat širokou kulturní nabídku muzea.

Novou vizuální identitu představí Severočeské muzeum v Liberci prostřednictvím panelové výstavy umístěné před budovou muzea. Ta má za cíl seznámit širokou veřejnost s důvody proč vznikla potřeba nové vizuální identity a muzejní značky MUZA.

Prostřednictvím panelové výstavy umístěné před budovou Severočeského muzea chceme širokou veřejnost seznámit s důvody proč vznikla potřeba nové vizuální identity a muzejní značky MUZA. Výstava popisuje její vznik prostřednictvím veřejné soutěže pořádané renomovanou společností Czechdesign a zároveň představuje vítěznou ideu. Výstava je součástí široké mediální kampaně, která má kulturní veřejnosti významnou novinku v provozu muzea představit a pomoci si ji zažít.

Zdroj: kraj-lbc.cz; muzeumlb.cz