Publikováno: 1. 9. 2023

Navštivte MET virtuálně v Robloxu

Metropolitní muzeum umění v New Yorku představilo svou virtuální verzi v online počítačové hře Roblox.

Navštivte MET virtuálně v Robloxu

Od začátku srpna letošního roku nabízí Metropolitní muzeum v New Yorku možnost poznat umění ze svých sbírek i v netradiční virtuální podobě na platformě Roblox. Roblox je multiplayerová free-to-play online platforma umožňující hráčům designovat vlastní hry a sdílet je s ostatními.Pro uživatele připravilo muzeum hned několik možností, jak zakomponovat známé i míň známé sbírkové předměty do hry - hráči mohou například své postavičky obléknout do slaměného klobouku z Van Goghova autoportrétu, koruny egyptské faraonky Hatšepsut nebo repliky středověkého rytířského brnění. Stačí pouze mobilní aplikací Replica, vyvynutou speciálně pro MET, naskenovat vystavené sbírkové předměty a získat tak jejich virtuální kopii, která se ihned přenese do účtu na platformě Roblox. 

V případě, že zájemci nemají cestu do newyorského muzea, je možné jeho virtuální podobu navštívit i v Robloxu. Digitální verze vstupní haly budovy muzea obsahuje veškeré exponáty s popisky a dodatečnými informacemi.

Roblox má aktuálně celosvětově více než 200 miliónů aktivních hráčů. Metropolitní muzeum tímto projektem chce oslovit zejména mladší věkové skupiny, které mohou být motivovány muzeum navštívit a dále ho propagovat svým spoluhráčům ze všech koutů světa.

Více informací v článku zde.

Zdroj: metmuseum.org