Publikováno: 22. 5. 2024

Muzeum roku 2023

Vítězem 5. ročníku soutěže Muzeum roku, která probíhala na turistickém portálu Kudyznudy, se stalo Muzeum středního Pootaví Strakonice.

Muzeum roku 2023

Soutěž Muzeum roku byla vyhlášena jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis. Cílem soutěže bylo zvýšit povědomí domácích i zahraničních návštěvníků o rozmanitosti muzejních institucí v České republice.

Mediální kampaň uspořádala Asociace muzeí a galerií České republiky ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – agenturou CzechTourism. Ocenění v rámci soutěže Muzeum roku si odnesli i tři výherci z řad hlasujících návštěvníků, kterým byl kromě věcných cen předán průkaz člena Asociace muzeí a galerií České republiky. Na jeho základě budou moci během následujícího roku navštívit zdarma všech 314 členských institucí (vč. poboček).

Vítězem soutěže Muzeum roku se letos stalo Muzeum středního Pootaví Strakonice

Dalších 10 institucí nejvíce hodnocených na portále Kudyznudy:

• Letecké muzeum v Kunovicích
  • Muzeum Bojkovska