Publikováno: 9. 2. 2023

Muzejní obchod dubajského Muzea budoucnosti

Obchod nabízí designové předměty i repliky exponátů a k prodeji využívá hlasem ovládanou umělou inteligenci.

Muzejní obchod dubajského Muzea budoucnosti

Dubajské Muzeum budoucnosti (Museum of the Future) téměř rok od svého otevření zprovoznilo také svůj vlastní muzejní obchod. Návštěvníci najdou v nabídce designové suvenýry z dílny místních i světových umělců (Jason Bruges nebo Ally Powell), ze kterých řada se zároveň podílela na přípravě expozic muzea. Nové technologie, které muzeum představuje ve svých expozicích, jsou přítomny i ve formě designových suvenýrů, vyrobených za pomoci 3D tisku nebo vygenerovaných pomocí AI. K zakoupení jsou také repliky vystavených exponátů, například zmenšená verze expozice Al Waha, která formou arabských lázní umožňuje návštěvníkovi uklidňující prožitek pro všechny smysly, nebo upomínkové předměty s uměleckým zpracováním arabského kaligrafického nápisu na vnější fasádě budovy muzea. K zásadám udržitelnosti se obchod hlásí tím, že nabízí výlučně oblečení vyrobeno z recyklovaných materiálů. Část sortimentu je k dispozici také na eshopu.

Ještě zajímavější než samotné zboží je samotný prostor obchodu. Návštěvníka v něm čeká hlasem ovládaná AI, která má volit hudbu do pozadí k maximalizaci zážitku nakupujících.

Více informací v článku zde.

Zdroj: zawya.comD