Publikováno: 27. 4. 2023

Muzea versus autorské právo

Základy autorského práva pro muzejní a galerijní praxi vydané Metodickým centrem pro muzea výtvarného umění při Národní galerii Praha.

@ngprague.cz

Cílem publikace Muzea versus autorské právo. Zásady pro aplikaci autorského práva v muzeích (vydané v roce 2021) není zpracování kompletního výkladu autorského zákona, ale pouze stručné nastínění hlavních oblastí problematiky na základě muzejní praxe v Národní galerii v Praze. Jednotlivé kapitoly členěné podle hlavních muzejních profesí upozorňují na vybraná pravidla autorského zákona, která by muzejní pracovníci neměli při své práci přehlédnout, aby se vyhnuli nepříjemným dopadům plynoucím z opomenuté nebo chybné aplikace autorského zákona.

Vlastníci a správci sbírek zapsaných v centrální evidenci na MK ČR si mohou po předchozí telefonické domluvě (224 301 163) publikaci zdarma vyzvednout v Metodickém centru pro muzea výtvarného umění ve Veletržním paláci, Praha 7.

Löbling, Zuzana; Veselá, Hana; Faladová, Adéla: Muzea versus autorské právo. Zásady pro aplikaci autorského práva v muzeích, Praha: Metodické centrum pro muzea výtvarného umění, Národní galerie, 2021, 87 s.

Zdroj: ngprague.cz