Publikováno: 13. 6. 2022

MuseumWeek 2022

Letošní celosvětová virtuální akce muzeí a kulturních institucí se koná v týdnu od 13. do 19. června na téma Inovace v kultuře a společnosti.

MuseumWeek 2022

Muzejní týden (MuseumWeek) je celosvětová akce, která se koná každý rok během jednoho týdne za účasti muzeí, spolků a kulturních institucí. Muzejní týden začal v roce 2014 spoluprací dvanácti francouzských muzeí, která měla zájem na rozšíření svého publika, každý rok je tato událost jiné oblasti muzejního působení, která zasahuje celý svět.

Od roku 2014 se MuseumWeek rozrostl na více než 60 000 účastníků z více než 100 zemí. Stala se první virtuální celosvětovou kulturní událostí na Facebooku, Instagramu, Twitteru, Weibo, WeChat a VKontakte.

Tématem letošního ročníku jsou inovace v kultuře a společnosti. Jako každý rok, i letos je každý den věnovám vlastnímu podtématu, ke kterému jsou pořádány tematické webináře, diskuse, performance a jiné akce a ke kterému je možné přispět na sociálních sítích s využitím konkrétního hashtagu:

• 13 June: #innovationMW
  • 14 June: #creatorsMW
  • 15 June: #freedomMW
  • 16 June: #sexualityMW
  • 17 June: #environmentMW
  • 18 June: #lifeLessonsMW
  • 19 June: #danceMW

Program MuseumWeek 2022

Součástí akce je také online časopis, ve kterém jsou publikovány tematické články, rozhovory nebo aktuální informace o MuseumWeek. Časopis je dostupný zde.

Další informace k akci jsou k dispozici na oficiálním webovém portálu MuseumWeek.

Zdroj: museum-week.org