Publikováno: 12. 1. 2023

Louvre sníží denní limit počtu návštěvníků

Louvre v rámci omezování overturismu ohlásil snížení denního limitu návštěvníků o třetinu.

Louvre sníží denní limit počtu návštěvníků

Ředitelka muzea Louvre Laurence des Cars oznámila, že v roce 2023 plánuje snížit denní limit počtu návštěvníků na 30 tisíc, tedy o 15 tisíc méně oproti současnému stavu. Toto omezení by tak mělo v roce 2023 muzeu zajistit návštěvnost mezi 7,5-8 milionů vstupů, což odpovídá (s výjimkou pandemických let) situaci před zhruba 17 lety. De Cars to odůvodnila zájmem učinit z návštěvy muzea opět příjemný zážitek, a to zejména pro návštěvníky, které jsou v muzeu poprvé. Kromě toho by toto rozhodnutí mělo mít pozitivní vliv i na pracovníky muzea. V plánu je také prodloužení otevírací doby o hodinu, co by mělo rovnoměrněji rozložit návštěvnost a zároveň přilákat více místních obyvatel.

Louvre bojuje s enormní návštěvností již od 90. let, v minulosti nebyly výjimkou například stávky zaměstnanců kvůli zhoršení pracovních podmínek v souvislosti s davy turistů. Omezování overturismu je v posledních letech trendem i v dalších populárních evropských destinacích, jako jsou Amsterdam nebo Benátky.

Celá článek zde.

Zdroj: artalk.cz