Publikováno: 3. 3. 2021

Jak přilákat mládež do muzea?

5 způsobů, jak dostat generaci Z do muzea.

@aam-us.org

Mladší návštěvníky muzea přitahují interaktivní, hmatové a pohlcující zážitky. Chtějí se cítit, jako by byli součástí výstavy, odejít s pocitem vzdělání, zábavy a s pořízením skvělé fotografie na sociální sítě. Jak tedy uspokojit jejich potřeby pro něco přístupného, ​​interaktivního a fotogenického?

1. Přehodnoťte svou otevírací dobu

Ujistěte se, že je vaše muzeum snadno přístupné mladým lidem. Noční návštěvy jsou pro studenty a teenagery snazší (mají obvykle méně večerních závazků) a protože jsou muzea obvykle otevřena pouze během dne mohou působit pro tuto cílovou skupinu exkluzivně až nedosažitelně.

Doporučení: Není nutné mít otevírací dobu prodlouženou každý den. Vyberte si jeden den v týdnu, kdy budete o něco déle otevřeni a můžete získat více mladých návštěvníků.

2. Začněte nejprve s místními mladými lidmi

Nachází se vaše muzeum v blízkosti školy nebo univerzity? Máte speciální nabídky pro místní studenty? Pokud se nacházíte ve středním až velkém městě, je pravděpodobné, že máte mladé publikum přímo pod nosem.

Nezapomeňte svým místním studentům a mladým lidem nabídnout speciální nabídky, jako jsou bezplatné studentské dny nebo zlevněné vstupné. Než se začnete zaměřovat na mládež na národní nebo dokonce mezinárodní úrovni, můžete si na tomto publiku otestovat nové výstavní nápady nebo koncepty.

3. Získejte ze svých sociálních médií více

Ujistěte se, že používáte sociální média způsobem, který osloví mladší publikum.

Inspirujte se účty muzeí, která obdivujete, abyste zjistili, co funguje a co ne. Použijte své platformy sociálních médií k předvedení svého místa a výstav, které jste pořádali. Komunikujte se svými sledujícími, abyste ukázali, že váš účet je aktivní a vy své cílové skupině nasloucháte.

Doporučení: Zkuste oslovit odborníka přes sociální média, který Vám pomůže lépe oslovit cílovou skupinu.

4. Udělejte první krok k oslovení mladšího publika

Buďte v kontaktu s mladým publikem. Zjistěte, co se jim líbí a nelíbí. Oslovujte je s dotazníky s výhrou o lístky do muzea.

5. Zkuste něco nového a jiného

Generace Z vyrostla ve světě plném technologií a rozhodně není jednoduché, jen tak upoutat jejich pozornost. Zkuste něco netradičního. Nabídněte jim něco, do čeho se mohou sami pustit. Např. jednoduchý workshop zaměřený na jednoho umělce při kterém se pokusí tvořit podobně jako daný umělec a následně se budou moci "pochlubit" svým výtvorem. Cokoli vás napadne, nebojte se toho.

Originál článku zde.

Zdroj: https://www.aam-us.org/2021/02/24/attracting-youth-to-museums-4-ways-to-get-gen-z-through-your-doors/