Publikováno: 17. 2. 2022

Škola muzejní propedeutiky 2022–2023

AMG přijímá přihlášky do nového ročníku základního i nadstavbového kursu v rámci Školy muzejní propedeutiky.

Škola muzejní propedeutiky 2022–2023

Základní kurs

Ve školním roce 2022–2023 připravuje Asociace muzeí a galerií ČR již XXI. běh kursu určeného pracovníkům muzeí, podílejících se na odborné správě a využívání sbírek muzejní povahy, kteří nejsou absolventy školy poskytující odborné muzeologické vzdělání. Kurs mohou využít i pracovníci úřadů samosprávy, které vykonávají funkci zřizovatele muzeí a galerií. V základním kursu získá student vědomosti o muzejní praxi, související legislativě, o práci se sbírkami a nahlédne do aktuální problematiky muzejní pedagogiky.

Nástavbový kurs – Muzejní výstavnictví

V pořadí IX. běh nástavbového kursu je určen pracovníkům muzeí, kteří se podílejí na prezentaci muzejních sbírek nebo ji posuzují z pozice manažerských rolí. Absolvent nástavbového kursu získá přehled o problematice muzejního výstavnictví. Frekventanti se zúčastní dvoudenní exkurze do vybraných muzeí. Kurs je zakončen obhajobou závěrečné práce a následnou debatou nad danou problematikou. Do kursu se mohou přihlásit zájemci i bez absolvování základního kursu ŠMP.

Přihlášky do Školy muzejní propedeutiky přijímá Sekretariát AMG do 31. srpna 2022! Více informací zde.

Kontakt pro ŠMP: Mgr. Vendula Potůčková Jurášová, e-mail: adres@cz-museums.cz, tel.: +420 224 210 03

Zdroj: Věstník AMG 1/2022