Publikováno: 18. 10. 2021

Rezidenční program Forum for museum 2022

Slovenské banské múzeum v Banské Štiavnici otevírá přihlašování na svůj rezidenční program.

@muzeumbs.sk

Slovenské banské múzeum v Banské Štiavnici otevírá přihlašování na rezidenční program FORUM FOR MUSEUM 2022. Záměrem rezidenčního programu je iniciovat inovativní formy mezioborového výzkumu a prezentace sbírkového fondu Slovenského banského muzea v kontextu hodnot kulturně - historického dědictví prostředí (lokalita UNESCO).

Výzva je určena odborným a vědeckým pracovníkům a pracovnicím z oborů: antropologie, archeologie, archivnictví, architektura, důlní technika, etnologie, ekologie, historie, geologie, informatika, kunsthistorie, kulturologie, pedagogika apod.; kurátorům/kám výstavních projektů; umělcům/kyním ze žánrů: vizuální umění, design, multimédia, literatura, hudba, film, fotografie, dramatické umění a pod. O rezidenční pobyt se mohou ucházet i studenti/ky vysokých škol.

Téma rezidenčního programu na rok 2022: IDENTITA - kontexty, souvislosti, specifikace, perspektivy a příležitosti sbírkového fondu Slovenského banského múzea.

Deadline výzvy: 21. listopad 2021
Zveřejnění výsledků: 15. prosinec 2021