Publikováno: 10. 3. 2021

Online kurz How to make your museum more accessible on a shoestring budget

Jak zpřístupnit muzeum opravdu všem i s omezeným rozpočtem?

@creative-bridges.teachable.com

Světová i tuzemská muzea stojí zejména v posledních letech před otázkou, jak své expozice, výstavy nebo doprovodné programy zpřístupnit i lidem se specifickými potřebami. Jak ale na to, když má instituce omezený rozpočet nebo počet pracovníků?

Organizace Creative Bridges otevírá online kurz How to make your museum more accessible on a shoestring budget. Pod vedením zkušené muzejní edukátorky Kerrie Suteu získají účastníci teoretické znalosti o specifikách práce s návštěvníky s kognitivním/mentálním postižením, poruchami autistického spektra nebo jinými znevýhodněními, stejně jako praktické ukázky metod a technik z muzejní praxe.

Kurz probíhá online formou v anglickém jazyce. Kurz není časově omezen, přihlášený účastník má k dispozici všechny materiály. Kurz je zdarma.

Více o kurzu, rozvrh lekcí a přihlašovací formulář zde.

Zdroj: creative-bridges.teachable.com