Publikováno: 21. 6. 2016

KONFERENCE GENIUS LOCI ROKYCANY 2016

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, pobočka Západočeského muzea v Plzni, p.o., ve spolupráci se spolkem Genius Loci - Společnost pro studium života regionu, o.s.,pořádá setkání KONFERENCE GENIUS LOCI ROKYCANY 2016.

Konference Genius Loci je desátou interdisciplinární konferencí, která bude v letošním roce poprvé zaměřena na rokycanský a plzeňský region. Konference je určena pro odborníky z oblasti obecné historie a jejich pomocných věd, dále archeologie, etnografie, dějin umění, muzikologie, teatrologie, folkloristiky, lingvistiky, literární vědy, přírodních věd a dalších příbuzných disciplín.

Konference není určena jen profesionálním pracovníkům působícím v oblasti školství a kulturně historických institucích, ale i soukromým badatelům, kronikářům, studentům, jakož i všem zájemcům z řad širší veřejnosti. Hlavním cílem konference je prezentace nejnovějších zpráv a studií mapujících kulturně historické dědictví Rokycanska a Plzeňska. V pořadí již desáté setkání se bude tentokrát poprvé odehrávat v Rokycanech, v prostorách Muzea Dr. Bohuslava Horáka ve dnech 4. a 5. října.

Program konference bude rozdělen do dvou dnů. První den bude obohacen o komentovanou vycházku po rokycanské městské památkové zóně a o vystoupení rokycanského souboru Rokytka.

Účastnický poplatek činí 300 Kč, pro studenty a důchodce 100 Kč. Přihlašovací formulář naleznete níže.

Termín přihlášení je do 31. srpna 2016.

Více informací získáte na stránkách www.muzeumrokycany.cz

(Zdroj: http://www.zcm.cz/node/1057/konference)