Publikováno: 3. 12. 2020

Katalog ReporTvář Julia Fučíka

Ústav pro studium totaltitních režimů (ÚSTR) ve spolupráci s Národním muzeem vydává katalog k výstavě o Juliu Fučíkovi, která byla k vidění v Národním památníku na Vítkově.

@ustrcr.cz

ReporTvář Julia Fučíka / Notes and Faces of Julius Fučík

Název výstavy a publikace odkazuje ke dvěma liním, kterým se autoři v projektu věnovali: Reportáži psané na oprátce a vizuálním podobám Julia Fučíka. Těžiště katalogu představují jednotlivé studie mapující místa paměti spojená s osobou J. Fučíka od roku 1945 do roku 1989 a texty zaměřené na podobu výtvarného zobrazování Fučíka, jež po konci druhé světové války utvářelo kult jeho osobnosti. Publikaci doplňují fotografie sbírkových předmětů z výstavy.

Jůn, L., Kabůrková, M., Majtenyi, D. (eds.): ReporTvář Julia Fučíka. Národní muzeum, ÚSTR, Praha 2020, 1. vydání, brož., 144 s., ISBN 978-80-7036-650-9.

Prezentace katalogu proběhne 3. 12. od 16:15 online na YouTube kanálu ÚSTR: zde. Následně z ní bude vytvořen záznam.

Více informací o publikaci a výstavě naleznete na webových stránkách ÚSTR nebo na stránkách Národního muzea.

Zdroj: www.ustr.cz, www.nm.cz