Publikováno: 13. 9. 2023

Jakub Bakule: Potřebujeme platformu, která propojí potřeby celé kultury

Rozhovor Anežky Bartlové s jedním z hlavních autorů Státní kulturní politiky 2021–2025+.

artlak.cz

Kulturní politika je v Česku trochu přehlížené téma. Je přitom zásadní pro nastavení dalších procesů, grantové politiky anebo prosazování tzv. statusu umělkyně a umělce. O tom, co stálo za vyjednáváním podpory pro kulturu v rámci NPO a Státní kulturní politiky se s jejím autorem Jakubem Bakulem bavila Anežka Bartlová.

Jakub Bakule je hlavním autorem Státní kulturní politiky, Strategie rozvoje kulturních a kreativních odvětví a komponenty kultury Národního plánu obnovy. V současnosti se profesně podílí na strategickém rozvoji kultury v Praze a spolu s dalšími připravuje projekt kulturní a kreativní federace, která by mj. pomohla ministerstvu kultury přijmout efektivní opatření pro zavedení statusu umělce.

Celý rozhovor přináší kulturní web Artlak.

Zdroj: artalk.cz