Publikováno: 3. 3. 2015

International & interdisciplinary congress in Brussels - registration open

Congress Waterloo - From battlefield to drawing room: textile and (military) fashion around 1815.
International & interdisciplinary congress in Brussels - registration open

Royal Museum of the Armed Forces and of Military History pořádá ku příležitosti 200. výročí bitvy u Waterloo, kde byl v roce 1815 poražen Napoleon Bonaparte. Kongres vytvoří mezinárodní a interdisciplinární prostředí, které mohou využít odborníci k prezentaci nových výzkumů historického období v rozmezí let 1800 - 1820.

Kongres se bude věnovat následujícím tématům (všechna se týkají výše vymezeného období):

• Vzájemné ovlivňování mezi evropskými armádami týkající se uniforem a vybavení
  • Vývoj v oblasti módy a dekorace interiérů, před a po bitvě u Waterloo
  • Technické inovace v užitém umění za Napoleona a po bitvě u Waterloo: (vojenská) architektura, interiéry a dekorace
  • Oživení textilního průmyslu za vlády Napoleona v Evropě, v průběhu a po bitvě u Waterloo: bavlna, vlna, damašek, stužky, krajky, výšivky, textilní barvy
  • Archeologické nálezy: vliv archeologických nálezů na textilní estetiku, kolem 1815
  • Multidisciplinární přístupy (vojenská historie, dějiny umění, antropologie, ekonomie)

Více informací o kongresu naleznete na stránkách Royal Museum of the Armed Forces and of Military History.

(Zdroj: http://www.klm-mra.be/klm-new/engels/main01.php?id=../congres/call-for-papers-en)