Publikováno: 25. 1. 2021

Interaktivní aplikace umožňuje konverzaci s klasiky moderního umění

Aplikace je součástí virtuální výstavy FILLA – FULLA: Osud umělce / Osud umelca ve Slovenské národní galerii.

@artalk.cz/2021/01/25/nova-virtualna-prehliadka-filla-fulla-s-audiosprievodom/

Slovenská národní galerie zpřístupňuje virtuální verzi výstavy FILLA – FULLA: Osud umělce / Osud umelca z roku 2018. Výstava, představující díla klasiků českého a slovenského moderního umění Emila Filly a Ľudovíta Fully, vznikla v rámci projektu Made in Czechoslovakia  k příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Výstava je přístupná ve formě 360° náhledu do výstavních prostor, jednotlivá díla jsou opatřeny popisky. Výstavou doprovází audio komentář kurátorky Kataríny Bajcurové, samostatným výkladem jsou opatřena dvě nejvýznamnější díla Pieseň a práca (Fulla) a Kde dvanáct klíčů od dveří (Filla).

Atraktivním doprovodním prvkem virtuální výstavy je interaktivní aplikace Filla Fulla Chat, která umožňuje konverzaci ve formě chatu, známého ze sociálních sítí, s Fillou a Fullou. Konverzace probíhá formou výběru otázek, na které umělec následně odpovídá.

Více informací o výstavě zde.

Zdroj: artalk.cz/2021/01/25/nova-virtualna-prehliadka-filla-fulla-s-audiosprievodom/