Publikováno: 4. 3. 2015

ICOMAM-ICDAD Congress 2015 - Calls for papers

Společný kongres International Committee for Museums and Collections of Decorative Arts and Design (ICDAD) a International Committee for Museums and Collections of Arms and Millitary History (ICOMAM) “Ambassadors of dialogue” se tento rok bude konat v Polsku.
ICOMAM-ICDAD Congress 2015 - Calls for papers

Kongres bude probíhat v Krakově, v bývalém sídelním městě polských králů a kulturním a politickém centru v době renesance. Po kongresu následuje exkurze  do současného hlavního města Polska - Varšavy, kde se zájemci seznámí s Museum of the Polish Army, největším vojenským muzeem v Polsku.

Na kongresu budou řešeny např. otázky diplomatických darů - umělecká díla a další předměty hrající roli v mezikulturní výměně.

Informace pro zájemce o prezentaci příspěvků na kongresu jsou dostupné níže:

Call for papers 1: Ambassadors of dialogue

Organizátoři kongresu ICOMAM-ICDAD plánují věnovat jeden panel odborníkům, kteří jsou ochotni se podělit  a seznámit posluchače s budoucími plány a projekty týkající se např.:

- Muzea (jako instituce)

- Muzejní sbírky (zachování, konzervování a skladování, akvizice)

- Výstav

- Katalogů, monografií

- Muzejního vzdělávání

- Mezinárodních projektů

Viz Call for papers 2: THE FUTURE IS HERE: “PLANS AND PROJECTS”

Více informací o kongresu, program a poplatky naleznete ZDE.

(Zdroj: http://icomam-icdad.pl/en/)