Publikováno: 8. 4. 2016

Financování památek z nejrůznějších zdrojů (31.5. 2016)

Dne 31. května 2016 pořádá Institut pro památky a kulturu v dominikánském klášteře v Praze celodenní konferenci zaměřenou na téma financování památek.

Cílem konference je informovat o aktuálních možnostech financování památek kulturního dědictví. Své dotační programy představí zástupci z Ministerstva kultury, Ministerstva zemědělství a Ministerstva pro místní rozvoj. Představeno bude financování provozu památky pomocí podnikání a rozvoj dárcovství. Panelová diskuze se letos zaměří na crowdfundingové kampaně, benefiční akce a úspěšné veřejné sbírky.

Akce je určena zejména majitelům a správcům památek z řad soukromých osob, pracovníkům památkové péče, zástupcům obcí i krajů, neziskových organizací, státních institucí, církví. Navíc je možné se do 30. dubna včasně registrovat za zvýhodněný poplatek.

Program konference

Konference a soutěž MÁME VYBRÁNO se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana. Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas.

Více informací naleznete zde.

(Zdroj:http://www.propamatky.info/cs/hlavni-strana/)