Publikováno: 28. 5. 2024

Festival Khamoro 2024

Již 26. ročník romského festivalu Khamoro letos probíhá v Praze na různých místech od 26. května do 1. června.

Festival Khamoro 2024

Festival Khamoro (romsky „sluníčko“) je největší profesionální romský festival na světě. Od roku 1999 ho v Praze pořádají organizace Slovo 21 a Studio Production Saga. Jádrem celého festivalu je romská hudba, která představuje významnou součást světového kulturního dědictví. Od počátku vystoupilo na festivalu více než 260 kapel z 33 zemí světa – včetně světoznámých superskupin jako Mahala Rai Banda, Kočani Orkestar nebo Parno Graszt. Kromě koncertů romských kapel z celého světa nabízí Khamoro i výstavy, dětský den, vyprávění pamětníků, filmové projekce, taneční workshopy nebo odborné konference. Ročně festival navštíví přibližně 10 000 lidí z Česka i zahraničí.

Hlavním smyslem Khamora je propojovat romskou menšinu a majoritu prostřednictvím umění.

Doprovodné akce

Více informací: zde