Publikováno: 3. 4. 2015

Evropské přesahy muzejní edukace Plzeň 2015 - výzva

Asociace galerií a muzeí ČR ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni pořádá MEZINÁRODNÍ KOLOKVIUM. Projekt je určen pracovníkům muzeí a galerií ČR a dalším odborným institucím zabývajícím se neformálním mimoškolním vzděláváním, pedagogům základních a středních škol a zájemcům z řad vysokoškolských studentů.

Celé setkání je pojato jako setkání lidí, kteří mají zájem o obor muzejní a galerijní pedagogiky a srovnání české a zahraniční praxe. Zahraničí budou zastupovat představitelé mezinárodní asociace Děti v muzeu HANDS ON!: Marianne Grymer Bargeman (Dánsko), Marianna Carli (Itálie), Andreja Rihter (Slovinsko) a Joerg Ehtreiber (Rakousko).

Organizátoří kolokvia prosí všechny kolegy z muzeí a galerií, kteří by chtěli v Plzni vystoupit se svým příspěvkem, aby poslali téma a stručnou anotaci příspěvku.

Příspěvek by neměl přesáhnout 20 min., k dispozici je plátno i promítací zařízení (dataprojektor, notebook).

Kolokvium bude probíhat formou dvoudenního semináře rozděleného do tří tematických bloků.

První dva bloky (28. 4. 2015) budou věnovány hlavním trendům v české a zahraniční muzejní pedagogice, možnostem spolupráce českých muzeí a galerií se zahraničními institucemi a představení nejnovějších projektů v oblasti mimoškolní edukace. Dopoledne vystoupí zahraniční hosté-členové představenstva mezinárodní asociace Hands On! Odpoledne dostanou prostor čeští účastníci se svými příspěvky.

Třetí blok kolokvia (29. 4. 2015) bude věnován představení Plzně jako Evropského hlavního města kultury.

Závěr setkání bude věnován návštěvě stálých expozic ZČM, aktuálních výstav (datum kolokvia je stanoveno s ohledem na otevření významných výstav EHMK 2015, Západočeské galerie a Západočeského muzea v Plzni) a prohlídce města Plzně.

Účast potvrďte do 18. 4. 2015 - v mailu uveďte jméno, instituci a telefonické spojení. Přihlášky a dotazy ke kolokviu zasílejte na e-mail: dbrejchova@zcm.cz

Účast na kolokviu je zdarma!

Z příspěvků bude vydán sborník či alespoň souhrnná zpráva, která bude všem k dispozici.

(Zdroj: Bulletin AMG)