Publikováno: 24. 9. 2012

Dotkni se 20. století! - vzdělávací projekt

Dotkni se 20. století! – tříletý vzdělávací projekt Národního muzea, financovaný z Evropských fondů v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost si klade za cíl podpořit výuku československých a českých dějin 20. století na základních a středních školách.
Dotkni se 20. století! - vzdělávací projekt

S využitím sbírkových předmětů, autentických dokladů minulosti, a jejich příběhů chtějí autoři projektu žákům a studentům přiblížit dobu nedávno minulou. S využitím moderních technologií, digitalizovaného obsahu kulturních institucí, ale např. i replik sbírkových předmětů ve výuce dějepisu se dějiny 20. století přiblíží studentům téměř na dosah. Projekt Dotkni se 20. století! připravilo a realizuje Historické muzeum Národního muzea ve spolupráci s Centrem pro prezentaci kulturního dědicví, působícím při Národním muzeu. Projekt je realizován ve spolupráci s řadou partnerů.

Více na www.dvacatestoleti.eu