Publikováno: 5. 1. 2023

Dopady covidové pandemie na kulturu

Národní informační středisko pro kulturu (NIPOS) realizuje od roku 2021 analýzu dopadů covid-19 na veřejné kulturní služby. Cílem výzkumu je vyhodnocení reakcí krajské a obecní veřejné správy.

@nipos.cz

V první části projektu bude problematika zkoumána na případu 4 vybraných krajů (KV, HK, VYS, ZL), a to jednak prostřednictvím agenturního šetření sociologického typu s poskytovateli veřejných kulturních služeb, jednak formou kvalitativní – polostrukturovanými rozhovory se zástupci samosprávy v 56 vybraných obcích (56 obcí + 4 kraje).

Druhá část bude zaměřena na statistickou analýzu dopadů covid-19 za celou ČR, která bude opřena zejm. o každoroční statistiky NIPOS. Výzkumný projekt navazuje na pilotní výzkum realizovaný ve 2 krajích, s názvem Mapování dopadů covidové krize na veřejné kulturní služby financovaný z institucionální podpory Ministerstva kultury (IP DKVRO).

Informace o aktuálním stavu bádání a jeho výstupy: zde

Zdroj: nipos.cz