Publikováno: 22. 12. 2022

Výstava Řeč plakátů 1890 – 1938

Nová výstava prezentuje výběr z třicetitisícové sbírky plakátů a propagačních materiálů Uměleckoprůmyslového musea v Praze.

Výstava Řeč plakátů 1890 – 1938

Historická budova Uměleckoprůmyslového muzea v Praze přivítala na začátku prosince novou výstavu sestávající z výběrů plakátů z rozsáhlé sbírky Uměleckoprůmyslového muzea. Vystaveno je 280 plakátů, které pak doplňuje dvacet dalších exponátů, především dobové umělecké časopisy a knihy. Ve třech tematických blocích Umění, Reklama, Ideologie nechybí díla světových tvůrců jako je Henri de Toulouse-Lautrec, Jules Chéret nebo Howard Chandler Christy i domácích výtvarníků, Vojtěcha Preissiga, Františka Zelenky či Viléma Rottera.

K výstavě připravili vývojáři aplikace HistoryLab interaktivní cvičení pro studenty, které na příkladu plakátů z výstavy provede historickým kontextem a událostmi, ke kterým plakáty odkazují.

Spojení Uměleckoprůmyslového muzea a týmu aplikace HistoryLab je jedním z výsledků dlouhodobého úsilí o prosazení badatelských principů do výuky dějepisu. Více o aplikaci HistoryLab na výstavě Řeč plakátů naleznete zde.

Zdroj: ustrcr.cz, upm.cz