Publikováno: 5. 3. 2020

Virtuální výstavy populárnější díky koronaviru

Uzavírka muzeí z důvodu šířící se nemoci podněcuje zájem o virtuální výstavy.

@medium.com

Již několik zemí zavedlo mezi opatřeními na zabránění šíření viru COVID-19 i uzavírku všech muzeí a kulturních institucí. To se týče kromě jiného populárních destinací kulturního turismu, jako Itálie, Čína, Řecko nebo pařížský Louvre. V oblastech, ve kterých nemoc není natolik rozšířená, je doporučováno vyhýbat se navštěvovaným místům, instituce nezřídka ruší plánované akce.

Zájem se proto obrací k virtuálním výstavám a prohlídkám. Zejména čínská muzea, ve kterých tato technologie zatím není rozšířená, umožňují si z domova prohlédnout nově otevřené výstavy i stálé expozice. K dispozici je tak například výstava Národního muzea v Pekingu věnována čínským sbírkám vráceným z Itálie (zde). Další instituce, jako turínské Museo Egizio, nabízejí virtuální komentované prohlídky s kurátory (zde).

Předpokládá se, že tato situace bude mít za následek i v budoucnu větší povědomí o možnosti virtuálních prohlídek a rozvoj jejich technologií.

Celý článek zde.

Zdroj: medium.com/@tonycassar_98004/the-corona-virus-virtual-museum-effect-e4b4af393425