Publikováno: 26. 8. 2020

Virtuální realita ve světových muzeích

VR technologie umožňuje prohlídku ztracených míst nebo prožití historických událostí.

Technologie virtuální reality se v posledních letech stává relativně běžnou součástí návštěvy světových muzeí a návštěvník se s ní může setkat i ve vybraných českých institucích. Portál BlooLoop přináší výběr VR muzejních projektů z posledních pěti let, které tuto technologii využívají nápaditě a efektivně.

Smithsonian American Art Museum ve Washingtonu třeba umožňuje zájemcům shlédnout 360° 3D panoramatickou prohlídku výstavy velkoplošných uměleckých díl, která byla v muzeum instalována v letech 2015-2016, prostřednictvím mobilní aplikace. The National Czech and Slovak Museum v americkém státu Iowa zas návštěvníkovi umožní stát se na chvíli československým legionářem a vydat se na cestu Transsibiřskou magistrálou. V londýnské galerii Tate bylo zas možné projít se po rekonstrukci ateliéru malíře Modiglianiho.

Čísla návštěvnosti výstav a expozic s VR prvkami jen dokazují, že se jedná o oblíbenou a vyhledávanou složku zážitku z návštěvy muzea. VR výstava v Louvru u příležitosti výročí narození Leonarda da Vinci přitáhla za čtyři měsíce kolem 1,1 milionu návštěvníků, co je číslo vysoké i na standardy této oblíbené instituce.

Celý článek zde.

Zdroj: blooloop.com/features/museum-vr-experiences/