Publikováno: 12. 12. 2019

Virtuální muzeum: minulost, budoucnost a inspirace

Co je to virtuální muzeum? Jak vznikla myšlenka muzea založeného na digitálních technologiích? A jaké využití může tento přístup najít ve tradičním muzeu?

@themuseumreview.org

Virtuální muzeum je digitální informační systém, který nahrazuje nebo doplňuje tradiční muzeum prostřednictvím digitalizace sbírkových objektů a jejich umístěním na internetu. V současnosti můžeme najít jak čistě virtuální muzea, tak i muzejní instituce tradičního charakteru, které těchto technologií využívají k doplnění nebo ozvláštnění zážitku návštěvníků.

Jaká je ale historie virtuálních muzeí? Jaké jsou jejich perspektivy do budoucna? A jaké jsou efektivní možnosti a limity využití jejich technologií ve standardních muzeích? Příspěvek v odborném periodiku The Museum Review se snaží odpovědet na tyto i další otázky.

Celý článek dostupný zde.

Zdroj: articles.themuseumreview.org