Publikováno: 13. 10. 2023

V&A představilo interaktivní web pro mládež

Britské muzeum V&A spustilo interaktivní webový portál určen uživatelům ve věku 10-14 let.

V&A představilo interaktivní web pro mládež

Britské muzeum V&A spustilo webový portál musedkterý je určen uživatelům ve věku 10-14 let. Interaktivní web nabízí kvízy, hry a články představující sbírkové předměty formou uzpůsobenou cílové skupině. Na tvorbě webu a jeho obsahu se podílela také skupina mladých lidí, kteří pomohli zejména s vyhledáváním trendů v designu a kreativních oblastech, které mají potenciál oslovit toto publikum. Hlavní obsah webu je rozdělen do kategorií umění a design, móda, hudba, film a televize a hry.

Mezi již dostupným obsahem jsou osobnostní kvízy, které umožňují mladým lidem prozkoumat svou identitu s tématy jako „Jaký je váš módní styl?“ a „V jakém britském módním domě byste měli bydlet? Řada kvízů je založena přímo na sbírkách V&A a populární kultuře, jako například "Dokážete sladit barvy s filmem od  Marvelu?" a "Předmět ze sbírky V&A nebo obrázek vytvořen AI?"

Jak k novému webu uvádí Kati Price, vedoucí oddělení digitálních médií V&A: „Náš průzkum publika ukázal, že kreativitě mladých lidí se daří na digitálních platformách a sociálních médiích, čímž nastalo předefinování toho, co jsme dříve chápali jako kreativitu. Umění už není elitářské, vlastněné hrstkou talentovaných lidí, pozorováno z dálky, rozděleno do žánrů a médií… je všude, všechno a každého.

Webový portál mused

Více informací v článku zde.

Zdroj: museumsandheritage.com