Publikováno: 25. 11. 2020

Staňte se kurátorem vlastního muzea v online hře!

S virtuální platformou Occupy White Walls spolupracují největší světová muzea.

@museumsassociation.org

Virtuální AI platforma Occupy White Walls umožňuje uživatelům podílet se na kurátorství sbírek největších světových muzeí, a to formou online hry. Platforma nabízí možnost sestavit vlastní virtuální výstavu ze sbírkových předmětů například britské Národní galerie nebo Metropolitního muzea v New Yorku. Hra obsahuje také program umělé inteligence, který na základě preferencí uživatele nabídne podobná díla nebo předměty. Platforma je mezinárodně přístupná a v současnosti čítá více než 75 tisíc uživatelů.

Do pozornosti muzejních odborníků se Occupy White Walls dostala zejména nedávným navázáním přímé spolupráce s Muzeem a galerií města Birmingham. Instituce si od spolupráce slibuje nové možnosti v představení svých sbírek veřejnosti a zájemcům z celého světa, zejména v době svého uzavření nebo jen omezené návštěvnosti.

Více informací na stránce Museums Association nebo Museums+Heritage.

Zdroj: museumsassociation.org; advisor.museumsandheritage.com