Publikováno: 24. 8. 2023

Souostroví – nový podcast Galerie města Pardubice

Jedenáctidílná podcastová série Galerie města Pardubice (GAMPA) představí téma spolupráce ve výtvarném umění, ale i za jeho hranicemi.

@otevrenakultura.cz

Podcast Souostroví je doprovodným programem nadcházející výstavy galerie Mlýnský ostrov (ta bude k vidění od 29. 9. 2023 a potrvá až do února 2024). Tematicky se zaměří na uměleckou i mimouměleckou spolupráci – dotkne se o samoty, rozchodů i setkání, dvojic, trojic a kolektivů či ateliérů na uměleckých školách. „Společně během jedenácti dílů proplaveme slunečnými plážemi i temnými zátokami toho, co obnáší spolupráce v umění i tím, jak rezonuje v současném světě grantů, soutěží a generačních konfliktů.“

V první dílu podcastu se výtvarníci podívají na úplné začátky umělecké spolupráce.

Zdroj: otevrenakultura.cz