Publikováno: 19. 10. 2021

Slovácký Banksy

Městskou šifrovací hrou Slováckého muzea v Uherském Hradišti provádí fiktivní pouliční umělec.

@slovackemuzeum.cz

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti ve spolupráci se společností Edhouse spustily šifrovací hru ve formě mobilní aplikace s názvem Šifrovačka Slovácký Banksy. Aplikace provádí hráče ulicemi Uherského Hradiště po stopách fiktivního pouličního umělce inspirovaného světoznámým Banksym. Logické hádanky, křížovky nebo rébusy vedoucí k jeho odhalení jsou nabízeny ve dvou úrovních obtížnosti. Street art z produkce fiktivního umělce je umístěn na zajímavých místech ve městě, avšak ne jako opravdová díla, ale virtuální ke shlédnutí prostřednictvím mobilního telefonu. Cílem aplikace je přiblížit město domácím i turistům zajímavou a netradiční formou.

„Základní koncept byl vytvořit aplikaci, která by místním, ale i návštěvníkům města, přiblížila zajímavá, známá i méně známá místa a události v Uherském Hradišti. Nová aplikace se záměrně vyhýbá konceptu klasických turistických průvodců, proto je její součástí herní prvek – šifra, a také imaginární postava streetartového umělce, který zavítal i do našeho města,“ uvádí člen realizačního týmu Tomáš Chrástek ze Slováckého muzea.

Aplikace na Google Play a Apple Store.

Více informací zde.

Zdroj: slovackemuzeum.cz