Publikováno: 6. 5. 2021

Sbírka Muzea dělnického hnutí má nový web

Národní muzeum spustilo webové stránky věnované Sbírce Muzea dělnického hnutí.

@mdh21.cz

Muzeum dělnického hnutí v 21. století je projektem Národního muzea a Ústavu pro studium totalitních režimů, kterého cílem je je zpřístupnění a prezentace vybraných materiálů Sbírky Muzea dělnického hnutí Národního muzea a dalších sbírek obdobné povahy v kontextu 21. století, a jejich využití k edukačním účelům. Muzejní fondy Sbírky Muzea dělnického hnutí sestávají z muzejních, archivních a knihovních materiálů pocházejících zejména z bývalých stranických muzeí (Muzea Klementa Gottwalda s pobočkou Muzea Julia Fučíka a Muzea V. I. Lenina). Tyto rozsáhlé sbírky chce projekt ukázat jako kulturní dědictví, se kterým je možné kriticky pracovat i v 21. století.

Projekt nyní spustil své webové stránky, na kterých se podílelo pražské kreativní studio Brainz Disruptive. Galerii sbírkových předmětů, jež bude postupně doplňována i o tematicky podobné předměty dalších sbírkových institucí, doplňuje Slovník muzea dělnického hnutí a dvě připravované aplikace – Mapa a Atlas dělnického hnutí.

Portál Muzeum dělnického hnutí v 21. století

(Obrázek: Plakát – Museum Klementa Gottwalda se sbírek Muzea dělnického hnutí, dostupné na mdh21.cz)

Zdroj: mdh21.cz; mistnikultura.cz