Publikováno: 26. 11. 2019

Publikace projektu EU-LAC-MUSEUMS

Společný projekt evropských, latinskoamerických a karibských muzeí vydává příručky, které zahrnují mnoho témat, jako je udržitelnost, rozvoj komunity, postavení mládeže, gender, migraci nebo digitalizaci muzejních sbírek.

@eulacmuseums.net

EU-LAC-MUSEUMS je společný projekt vybraných evropských, latinskoamerických a karibských muzeí a odborníků v oblasti muzeologie, který působí od roku 2014 pod záštitou ICOM. Projekt je zaměřen na malá lokální muzea, podporu jejich činnosti a jejich roli v místní komunitě a rozvoji daného regionu.

V závěru roku 2019 vydává projekt hned několik volně přístupných publikací určených muzeím nejen v zapojených zemích.

Publikace “On Community and Sustainable Museums” o vztahu muzeí a místní komunity v oblastech udržitelnosti, inkluze nebo podpory ke stažení zde (pdf).

Příručka k technologii 3D digitalizace ve virtuálních prohlídkách ke stažení zde (pdf).

Další informace k projektu a jeho činnosti ve výroční zprávě ke stažení zde (pdf).

Zdroj: icom.museum