Publikováno: 7. 2. 2023

Practical Guide for Digital Basic Cataloguing - 10 Principles

Organizace NEMO vydala online metodiku základních zásad digitální katalogizace.

Practical Guide for Digital Basic Cataloguing - 10 Principles

Pracovní skupina digitální transformace Sítě evropských muzejních organizací NEMO vydala online metodiku základních zásad digitální katalogizace. Příručka Practical Guide for Digital Basic Cataloguing - 10 Principles je rozšířeným anglickým překladem loni vydané publikace Digitale Grunderfassung: 10 Grundsätze.

Příručka se nezabývá podrobnostmi o typu informací, které by měly být součástí digitální sbírky, spíše nabízí pohled na to, jak zpracovat a připravit již definované informace pro digitální katalogizaci. Tyto zásady je možné aplikovat u muzeí všech velikostí nebo zaměřen. Praktická příručka zahrnuje řadu důležitých témat od automatizované augmentace dat, jejich multilingvismu, původu a digitální udržitelnosti. Každá kapitola obsahuje praktická doporučení a další knižní nebo online zdroje.

Practical Guide for Digital Basic Cataloguing - 10 Principles (pdf, 71 stran, anglický jazyk)

Více informací zde.

Zdroj: ne-mo.org