Publikováno: 26. 2. 2020

Potřebují muzea mobilní aplikace?

Uvažuje Vaše muzeum nad vlastní mobilní aplikaci? Možná je potřeba zamyslet se nad tím, jestli je vůbec potřebná.

@colleendilen.com

Ačkoliv boom "mobilních aplikací na všechno" začíná již pomalu opadat, téměř všechny velké muzejní instituce a nezřídka i ty lokální mají své vlastní aplikace v nabídce Google Play i Apple Storeu. Ty mohou obsahovat plán muzejních budov, textového i audio průvodce nebo různé interaktivní prvky. Mají ale návštěvníci zájem využít tuto možnost?

Odbornice na marketing a management kulturních institucí Colleen Dilenschneider se pokusila najít odpověď na tuto otázku za pomoci dat o využití aplikací a návštěvnického průzkumu v amerických muzeích. Z jeho výsledků vyplývá, že návštěvníci preferují vyhledávání informací na mobilních verzích webových stránek nebo na sociálních sítích. Pouze 7% dotazovaných využije mobilní aplikaci během své návštěvy, jen o něco málo víc si ji otevře mimo budovu muzea. Nabídka aplikace navíc má jen minimální vliv na celkovou spokojenost návštěvníků.

Podle Dilenschneider je potřeba soustředit se na to, aby nabízená aplikace byla uživatelsky atraktivní a interaktivní, a zároveň neopomenout komunikaci s návštěvníky na webových stránkách a sociálních sítích.

Celý článek zde.

Zdroj: colleendilen.com