Publikováno: 15. 5. 2020

Polská Noc muzeí bude letos virtuálně

Noc muzeí 2020 v Polsku bude poprvé probíhat pouze online.

@gov.pl

V řadě zemí se již tradičně slaví Mezinárodní den muzeí 18. května formou pořádání Noci muzeí, kdy se muzejní a galerijní instituce otevírají návštěvníkům i po setmění a nabízejí atraktivní doprovodné programy. Letošní ročník je ale poznamenán probíhající epidemií, která sebou přinesla nespočet opatření včetně limitu počtu návštěvníků ve výstavních prostorech nebo úplného uzavření některých institucí.

Zatím co země jako Francie nebo Slovensko akci přesouvají na podzim, polské Ministerstvo kultury a národního dědictví se rozhodlo využít digitálních technologií. Polská Noc muzeí bude probíhat v původním termínu, ale pouze ve virtuálním prostoru. Muzea a galerie budou ale i tak nabízet pestrý program včetně virtuálních prohlídek, online streamování filmů nebo soutěží na sociálních sítích.

Program a odkazy na jednotlivé instituce zde.

Zdroj: gov.pl/web/kultura/noc-muzeow-w-wersji-online--rekomendacja-ministra-kultury-i-dziedzictwa-narodowego