Publikováno: 9. 2. 2023

Podcast Místní kultury

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) přináší nový podcastový seriál. Prvním hostem je současný ministr kultury ČR Martin Baxa.

@mkcr.cz

První rozhovor, k němuž zve posluchače rozhlasová publicistka a dokumentaristka Hana Soukupová, nabízí celou řadu témat, jako jsou umělecké zážitky a návštěvy kulturních institucí, až po problémy spojené s financováním kultury v době energetické krize. Ministerstvo sice hospodaří s nejvyšším rozpočtem v historii, ale kýženého 1% státního rozpočtu se stále nedaří dosáhnout. Nemalé finanční prostředky však proudí do české kultury díky tzv. Národnímu plánu obnovy, jehož prioritami v této oblasti jsou například status umělce nebo podpora kulturní infastruktury v regionech. Martin Baxa vyzdvihl v dialogu také význam neprofesionálních kulturních aktivit a přehlídek v oborech, jako je amatérské divadlo, sborový zpěv nebo výtvarná či filmová tvorba.

1. díl podcastu Místní kultury s Martinou Baxou: zde

Zdroj: mkcr.cz; mistnikultura.cz