Publikováno: 14. 2. 2024

Podcast Bez bariér

Podcast Bez bariér popularizuje webovou přístupnost a nabízí seriózní a důvěryhodný zdroj informací o této problematice. 

Podcast Bez bariér

Digitální prostor je stále plný bariér, které některým uživatelům znemožňují vykonávat pro ostatní zcela běžné činnosti. Primárním důvodem proč jsou weby, aplikace a dokumenty často nepřístupné je neznalost a chybějící (systematické) vzdělávání v tomto oboru. Ke zlepšení této situace má dopomoci podcast vedený certifikovanými odborníky na webovou přistupnost (IAAP Certified Professional in Web Accessibility) Ondřejem Pohlem a Radkem Pavlíčkem. Samotné epizody jsou vytvářeny co nejvíce přístupně: dostupný je textový přepis a audiovizuální podoba na YouTube je opatřena i titulky. V případě zájmu nabízejí autoři rovněž tlumočení/překlad do znakového jazyka a také překlad do angličtiny.

Podcast Bez bariér vzniká s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška, společnosti ACTUM Digital a jako jeden z výstupů projektu Théseus Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity.

V roce 2023 vyšlo celkem 10 epizod podcastu.

Zdroj: theseus.cz