Publikováno: 19. 5. 2022

Online hra Artle: Uhodni autora uměleckého díla!

Popularita slovní hry Wordle neobešla ani svět muzeí. Národní galerie umění ve Washingtonu přišla s vlastní verzí, tentokrát za využití uměleckých díl ze svých sbírek.

Online hra Artle: Uhodni autora uměleckého díla!

Webová slovní hra Wordle, která letos dosáhla závratní popularity na celém světě, inspirovala kromě svých mutací v dalších jazycích i variace pro lidi, kterým nejsou slova tak blízká. Národní galerie umění ve Washingtonu spustila svou vlastní aplikaci Artle, která je založena na podobném principu - uživatel hádá písmena, které tvoří jméno umělce vyobrazeného uměleckého díla ze sbírek muzea. Aplikace nabízí nápovědu, ale jelikož sbírky galerie čítají více než 155 tisíc díl od kolem 15 tisíc umělců, hádání pořád zůstává pro běžné uživatele výzvou. Galerie se prostřednictvím aplikace snaží zábavnou formou představit své sbírky i méně známé výtvarníky. Výhodou Artle je navíc to, že hráči nepotřebují žádné předchozí znalosti z oblasti umění. Díla, které je zaujmou, si mohou hned vyhledat v online sbírkách galerie.

Hra Artle online

Více v článku zde.