Publikováno: 22. 10. 2020

Nejlepší virtuální aktivity světových muzeí

Známe vítěze ceny Family Friendly Museum Award From Home pro nejlepší muzejní projekty online!

@kidsinmuseums.org.uk

Britská organizace Kids in Museums zveřejnila vítěze soutěže Family Friendly Museum Award From Home. Do soutěže se mohla zapojit  muzea, galerie, historické domy nebo památkové objekty, které během svého zavření z důvodu preventivních opatření nabízely virtuální prohlídky, pracovní listy pro děti nebo aktivity na sociálních sítích.

Soutěžilo se v pěti kategorích:

• nejlepší video (přednáška, výklad, pokus)
  • nejlepší aktivita na sociálních sítích (kvízy, rukodělné aktivity, výzvy na sdílení)
  • nejlepší aktivita na webových stránkách (kvízy, hry, interaktivní aktivity)
  • nejlepší mezinárodní digitální aktivita (videa, hry, výzvy na sociálních médiích s mezinárodním dosahem)
    • vítěz: The Glucksman, Irsko (výtvarní aktivity Creativity at Home)
    • speciální cena: Andy Warhol Museum, USA (videonávody na vlastní tvorbu inspirovanou ikonickými díly Warhol Making It Videos)
  • The Going the Extra Mile Award (aktivity mimo standardní činnost instituce - pomoc pracovníkům v první linii, spolupráce s lokální komunitou, charitativní a veřejně prospěšné aktivity během pandemie)
    • vítěz: The Whitworth, Manchester – Still Parents

Zdroj: kidsinmuseums.org.uk